שפים – מסעדנות, קייטרינג, מטבחים מקצועיים
23 באוקטובר 2017
5:17


     
 אבגדהוזחטיכלמנסעפצקרשת
 

ראובן הראל

שף סוג 5


מקום עבודה נוכחי נשיא איגוד השפים והטבחים הישראלי.

התחלה
אני בוגר המחזור הראשון של ביה"ס למלונאות תדמור. הספקתי עוד ללמוד אצל השף הגדול ניקולאי ניראן "או אז למדנו את! אומנות הבישול " במשך 18 חודשים אצל גדולי המורים יצחק נירן, ארמונד נחמני, יצחק סבג, אלי אפטייקר, מיקי נוי,טיבי דגן ועוד.
היה לי דחף פנימי להיות יצירתי ולעשות משהו שלא רק אני אהנה ממנו אלה גם אחרים ייהנו מיידית ממה שאני מכין ומיצר והרי אוכל זה תאוות החיים. כשגמרתי את ביה"ס במלון "תדמור" קיבלתי מלגה ונסעתי לשווייץ לשלוש שנים יחד עם תרצה (שכיום היא אשתי - הכרתי אותה בזמן הקורס כך שיצאתי נשכר גם מקצוע וגם אישה מזה 45 שנה) ודרך אגב אנו הזוג הראשון שהתחתן כבוגרי ביה"ס למלונאות "תדמור".

תחנות מפתח
כמובן ששוויץ הייתה תחנתי הראשונה, מקום שנתן לי את הדחיפה הגדולה ברכישת ידע מקצועי והכרתי בה היטב את המטבח הלא כשר. חזרתי ארצה, ובגיל צעיר מאוד (26) קיבלתי תפקיד שף במלון "החוף הירוק", שם עבדתי שנתיים. בזמנו זה היה אחד המקומות המקובלים והרציניים בארצנו שהיה פעיל כל השנה, עם 400 מיטות ומתחם לאירועים.

בהמשך הייתי שותף במסעדות "ספארי", "אלסיד" ו"הראל" קייטרינג וכן ב-3 מסעדות פועלים. עבדתי כשנה במלון אכדיה במסעדת "פונטינבלו" של שטרן המפורסם. לאחר מכן פתחתי את מלון "ראש הנקרא" ושימשתי שם כשף במשך שנתיים. תחנה נוספת ומשמעותית הייתה "בגן אורנים", שם שימשתי שף במשך 5 שנים. זו אולי הייתה תחנה המשמעותית בחיי.

תחנה נוספת ומעניינית הייתה כאשר שימשתי שף במשך 5 שנים בקיבוץ גבעת חיים מאוחד. בקיבוץ סעדו בזמנו 1,200 איש ליום, זה היה המטבח המודרני בזמנו בארץ. במשך 7 שנים שימשתי שף יועץ ברשת מסעדות אל-גאוצ'ו (שמנתה 14 מסעדות) ונסעתי לפתוח מסעדה כזו במוסקבה.

תחנתי האחרונה במלונאות הייתה במלון תדמור - כך סגרתי את המעגל הקולינרי במקום שבו התחלתי. לאחר מכן שיניתי כיוון והלכתי ללמד את הדור הבא את "אומנות הבישול" בבית הספר המקצועי ל.נ.י נתניה.

אוהב בעבודה
לבשל,לבשל ולבשל. אני מאוד אוהב את הסיפוק אותו אני מקבל מהסועדים ואת היצירה שבעבודה. האומנות שבה אני עוסק מתחילה מחומר בסיסי ופשוט ואני עושה ממנו מאכלים מיוחדים בעלי טעם מדהים.

סגנון בישול
בארץ אני יכול למצוא את כל סוגי המאכלים וזאת בגלל הלאומים הרבים של השפים הנמצאים כאן. אנו, העם היהודי, התקבצנו מכל כך הרבה ארצות ועדות כך שהאוכל שלנו מאוד מגוון. דוגמה לאוכל פיקנטי וטעים אפשר למצוא בארצות אגן הים התיכון כמו יון, איטליה, ספרד, קפריסין ותורכיה, ונצרף אליהן גם את מדינות המזרח.

חומר גלם אהוב
בשרים למיניהם וירקות, משום שבהם אתה יכול להכניס את הנשמה והיצירתיות ולשלב גם אומנות וטעם.

מנות אהובות
אני דווקא אוהב את המנות הביתיות ואת מאכלי הפרובינציות. אהובים עלי מאוד הדגים למיניהם וגם עוף ובשר מבושל בתוספת תפוחי אדמה מבושלים עם הבזק של חמאה מומסת.

פוי, זה לא אוכל
מולים או כל צדפה לא מבושלת וכמובן לא אכניס לפי חצילים, למרות שאני אבשל כל מצרך.

הכי אוהב
לבשל לאורח ארוחה שתעשה אותו מאושר, שיישאר לו בפה טעם שלא ישכח ושיקבל תמורה עבור מה ששילם.

חלום
לכתוב ספר בישול ואוטוביוגרפיה. הגשמתי את שאיפותיי במקצוע ואם היית צריך היום לבחור במקצוע חדש היית בוחר שוב בדרך אותה בחרתי לפני 40 שנה ומנצל את הניסיון והידע שאותם רכשתי בעבר.

צרו קשר עם ראובן הראל: פקס 09-9563268, נייד 052-2597267, טל' 09-984889

 

שחר דבח

איצ'ה (יצחק) רוזליס

תמיר כהן

לאון שמיס

רונן רצבי

אושרי כהן

ליון-תמר גבע

יוסי בולגרו
 
הפכו לעמוד הבית
הדפסה
הוספה למועדפים
חזרה לעמוד הבית